Blog

Levershare ve Gelir Eşitsizliği hakkında detaylı bilgiler eşliğinde hazırladığımız içeriklerimize bu kısımdan ulaşabilirsiniz.
Bilgi Çağı ve Bilginin Gücü

Bilgi Çağı Ve Bilginin Gücü

Bizim teknoloji çağı dediğimiz şeye bilgi çağı ya da yeni ekonomi diyenler de vardır.

Bilgi çağı ifadesi oldukça anlamlıdır çünkü ilk defa bu dönemde bilgi, ciddi derecede bir güç haline gelmiştir.

Teknolojik Gelişim

Yaklaşık son 40 yıla damgasını vuran, farklı ve çok daha önemli bir başka dönüm noktası vardır:

Teknoloji. İnsanların çeliği bile görmediği bir çağda onlara karşı kılıç kullanmak da, elektriğin olmadığı bir dönemde devasa piramitleri inşa etmek de, arabaların yeni yeni yaygınlaştığı bir zamanda uçan arabalarla ilgili çizgi film yapmak da birer teknolojidir.

Teknolojik Gelişim
Sanayi Devrimi Nedir

Sanayi Devrimi Nedir?

Gelir eşitsizliklerine tarihsel perspektiften kısaca bir göz atmak faydalı olabilir.

Bilindiği gibi sanayi devrimi başka birçok alanda olduğu gibi modern piyasa ekonomisi açısından da bir dönüm noktasıdır.

Kimler Yatırımcı Olabilir?

Dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, hangi dili konuşursa konuşsun, hangi milliyete ve dine mensup olursa olsun hiçbir ayırım gözetmeksizin tüm dünya vatandaşları Levershare’e yatırım yapma özgürlüğüne sahiptir.

Burada zengin fakir ayırımının da yapılmadığı açıkça belirtilmelidir.

Tüm Dünya Vatandaşları
levershare-neden-basarili-olacaktir-01

Levershare Neden Başarılı Olacak?

Levershare bir sorunla baş edebilmenin en etkili yolunun oyunu kuralına göre oynamak olduğu mantığı üzerine inşa edilmiştir.

Ortada bir sorun var: Gelir eşitsizliği. Bu soruna neden olan mekanizma ise çoğunlukla serbest piyasa ekonomisinin bizzat kendisidir.

Neden Levershare?

Öncelikle Levershare’in gelir eşitsizlikleri ile mücadelede geliştirmiş olduğu sistemin, daha önce yeryüzünde denenmemiş bir özelliğe sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Bu itibarla Levershare başka bir ülkede denenmiş bir organizasyonun bir tekrarı değil, tüm dünya için tamamen orijinal bir girişimdir. Levershare’i muhafazakâr bir organizasyon olarak düşünemeyiz.

Orijinal ve Yenilikçi